Skreč Kučovej v druhom kole a vypadnutie Schmiedlovej

Slovenská tenistka Kristína Kučová (32) nepostúpila do štvrťfinále dvojhry na najväčšom ženskom turnaji na Slovensku EMPIRE Tennis Academy Open 2023, ktorý sa koná v klube TC EMPIRE Trnava na antuke od 7. do 14. mája 2023. Nedarilo sa ani prvej nasadenej Slovenke Anne Karolíne Schmiedlovej.

VIDEOROZHOVOR SO SCHMIEDLOVOU

V štvrtkovom 2. kole stotisícového podujatia v Trnave ovládla prvý set proti Belgičanke Yanine Wickmayerovej práve Kučová, ktorá sa bez väčších problémov ujala vedenia v zápase po víťazstve 6:1 v úvodnom sete. Následne však prebrala iniciatívu Wickmayerová, ktorá v druhom dejstve zvíťazila hladko 6:0. Za stavu 0:4 v treťom sete v neprospech Kučovej si Slovenka nechala zavolať na kurt fyzioterapeutku. Po krátkom ošetrení musela Slovenka duel skrečovať pre bolesti chrbta.

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová (28) nepostúpila do štvrťfinále dvojhry na najväčšom ženskom turnaji na Slovensku EMPIRE Tennis Academy Open 2023, ktorý sa koná v klube TC EMPIRE Trnava na antuke od 7. do 14. mája 2023. Vo štvrtkovom 2. kole prehrala s mladou českou tenistkou Luciou Havlíčkovou (17) v dvoch setoch 5:7, 2:6.