Havlíčková vo finále v nedeľu o 11:00 proti Dodinovej

Česká tenistka Lucie Havlíčková (17) vyradila v semifinále dvojhry na turnaji 2nd W60 EMPIRE Women's Indoor 2023 v Trnave ukrajinskú súperku Dariu Snigurovú (20). Po výsledku 7:6(7), 6:1 si Havlíčková zahrá v nedeľňajšom finále singla o 11:00 s Francúzkou Oceane Dodinovou.

VIDEOROZHOVOR S HAVLÍČKOVOU PO POSTUPE

„Dnešný zápas bol veľmi náročný, na jeho začiatku som bola asi aj horšie na tom, ako súperka. Daria hrala fakt dobre, vrátila mi späť úplne všetko. Je to pre mňa úplne nepochopiteľné, ale bola na kurte úplne všade. Myslela som si, že tam nemôže byť a nakoniec mi dala ešte víťazný úder,“ povedala Havlíčková po semifinále. „Zo začiatku to bolo veľmi ťažké, ale napokon som našla cestu a zvládla som záver prvého setu v tajbrejku. Ten bol zlomový a v druhom sete som už bola lepšia.“

Havlíčková si pozrela aj druhé semifinále, z ktorého vzišla jej nedeľňajšia súperka Dodinová. Hralo sa medzi Francúzkou Dodinovou a Belgičankou Minennovou. „Určite si to pozriem, lebo osobne nepoznám ani jednu. Sú to samozrejme známe mená a kvalitné hráčky, ale nemám na nich ešte taktiku, takže budem pozorovať,“ dodala Havlíčková, pre ktorú je trnavské finále najväčším úspechom v kariére. Minuloročná víťazka juniorského Roland Garros ešte nikdy nebola vo finále dvojhry takto dobre dotovaného ženského turnaja (60 000 USD).