V semifinále Havlíčková - Snigur, Dodin - Minnen

Česká tenistka Lucie Havlíčková (17) vyradila vo štvrťfinále dvojhry na turnaji 2nd W60 EMPIRE Women's Indoor 2023, ktorý sa koná v Trnave od 6. do 12. marca 2023, slovenskú súperku Radku Zelníčkovú (19).

VIDEOROZHOVOR S HAVLÍČKOVOU

Po výsledku 6:3, 5:7, 6:3 si Havlíčková zahrá v semifinále singla na turnaji s dotáciou 60 000 amerických dolárov s Ukrajinkou Dariou Šnigurovou. „Prvé dva sety som hrala pasívne. Nezvládla som byť dostatočne aktívna. Bola som aj dosť nervózna. V treťom sete som si povedala, že už nemám čo stratiť. Išla som do toho a to rozhodlo,“ konštatovala Havlíčková po zápase štvrťfinále. „S Radkou som hrala minulý rok na úplne inom turnajovom leveli. Myslím si, že odvtedy sa veľmi zlepšila. Má teraz aj dobrú formu. Z ťažkých pozícií z forhendu hrala veľmi dobré uhly. Bola v tom rýchla a to bolo pre mňa ťažké. Častokrát som sa dostávala z aktívnej hry do defenzívy,“ dodala Havlíčková.

Ďalšou postupujúcou do semifinále je Belgičanka Greet Minnenová, ktorá zdolala prvú nasadenú Bulharku Viktóriu Tomovú 7:5, 6:1. Minnenová si zahrá v semifinále s Francúzkou Oceane Dodinovou, ktorý vyradila českú tenistku Barboru Palicovú 7:6(1), 6:0.