Víťazkami štvorhry sú Britky, vo finále aj Anšba

Vo finále štvorhry na turnaji 2nd W60 EMPIRE Women's Indoor 2023 zvíťazili britské tenistky Alicia Barnettová & Olivia Nichollsová, ktoré zdolali členku domácej EMPIRE Tennis Academy Aminu Anšbu a českú hráčku Anastasiu Detiucovú v dvoch setoch 6:3, 6:3.

„Myslím si, že sme dnes stáli proti veľmi silným súperkám. Museli sme proti nim vydať zo seba všetko. Ale od začiatku sme hrali dobre, Alicia odohrala hneď veľmi kvalitnú prvú hru a odvtedy sme udržali intenzitu a vďaka tomu sme získali titul,“ povedala po finále Olivia Nichollsová.

„Obidve sme veľmi šťastné, že sme sa dostali do finále. Je to aj preto, že sme spolu nehrali už dlhšiu dobu. Najmä, keď vezmeme do úvahy kurty s tvrdých povrchom v hale. Bol to pre nás skvelý turnaj a mali sme ťažký žreb, takže môžeme byť spokojné,“ povedala po finále finalistka Anšba, ktorá sa pozná s Detiucovou od ich 12 rokov. Ale nehrali spolu už asi 2 roky. „Tu v Trnave je moja tenisová základňa, preto som bola presvedčená, že si zahrám domáci turnaj.“ Anšbe v Trnave pomáha šéftréner EMPIRE Tennis Acaddemy Vladimír Pláteník. „Aj ja som sem rada prišla, pretože v klube TC EMPIRE hrám rada, a je to blízko môjho domova,“ dodala Detiucová.

DOUBLES FINAL CEREMONY/CEREMONIÁL

BARNETT & NICHOLLS VIDEOINTERVIEW

ANSHBA & DETIUC VIDEOINTERVIEW